Gdańsk

WARTO ZOBACZYĆ W GDAŃSKU

W zabytkowej części Gdańska – na Głównym Mieście koniecznie trzeba zobaczyć Drogę Królewską z Bramą Wyżynną, Złotą Bramę z patrycjuszowskimi kamienicami, Ratusz, Fontannę Neptuna i Dwór Artusa na Długim Targu, Długie Pobrzeże i Żurawia.

Turystów zachwycają gdańskie kościoły z górującą nad miastem gotycką Bazyliką Mariacką i barokową Kaplicą Królewską. Warto odwiedzić znajdujący się w pobliżu kościoły: św. Mikołaja, św. Brygidy, św. Katarzyny.

Skoro już znajdziemy się na Starym Mieście, zobaczymy również Wielki Młyn, Ratusz Staromiejski, pomnik Jana Heweliusza, a nieco dalej Plac Solidarności z Pomnikiem Poległych Stoczniowców oraz Europejskie Centrum Solidarności.
W odległej, bo graniczącej z Sopotem Oliwie na gości czeka Katedra z renesansowo- barokowym wnętrzem i wspaniałymi organami oraz Park Oliwski.

Kolejnym punktem na turystycznej i historycznej mapie Gdańska jest Westerplatte. Są jeszcze interesujące muzea, m.in. Muzeum Morskie na Wyspie Spichrzów, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Historii Miasta Gdańska, Muzeum Bursztynu oraz Muzeum Narodowe ze słynnym obrazem „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga.

RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.